O. Adam Szustak

O. Adam Szustak został pobłogosławiony przez papieża Franciszka

Popularny dominikanin o. Adam Szustak idzie pieszo do Jerozolimy. Zakonnik chce w ten sposób odpokutować grzechy Kościoła. Po raz pierwszy od rozpoczęcia swojej wędrówki duchowny dał znać, co się u niego dzieje.

O. Adam Szustak zapowiadał, że zamierza poprosić papieża o błogosławieństwo. Udało mu się je otrzymać (Facebook/Langusta na palmie)

– To pokuta za moje grzechy i grzechy całego Kościoła – mówił o swojej pielgrzymce do Jerozolimy o. Adam Szustak. Popularny kaznodzieja i youtuber kilka miesięcy temu postanowił wyruszyć pieszo do Ziemi Świętej.

Założył, że droga zajmie mu 3-4 miesiące. Tłumaczył, że nie zamierza jej przechodzić w linii prostej. – Będę szedł najgłupszą z możliwych tras – uznał. Wszystko po to, by zahaczyć o Watykan i poprosić o błogosławieństwo papieża Franciszka.

Z najnowszego wpisu na koncie “Langusta na palmie” na Facebooku wynika, że mu się to udało. “Na pełnej petardzie wbiłem do Watykanu i mówię im tam, że się muszę widzieć z Franciszkiem. Dorwałem go na kilka minut przed śniadaniem” – czytamy w poście.

O. Adam Szustak w Watykanie. “Spłakałem się”

Pomóc mu w tym miał kard. Konrad Krajewski, ktory jest papieskim jałmużnikiem znanym z odważnych, ale i budzących wśród niektórych kontrowersje działań na rzecz bezdomnych i ubogich. “Mówi Franciszkowi, że jest tu taki zwariowany dominikanin, który musi go zobaczyć” – dodano.

Papież miał się uśmiechnąć i powiedzieć: “skoro zwariowany, to na pewno z Polski”. “Położył mi rękę na głowie jak tato, pobłogosławił i pokornie poprosił: zanieś też grzechy papieża do Bożego Grobu. No to nie mam wyjścia, trzeba iść dalej. Spłakałem się jak dziecko” – opisał sytuację dominikanin.

O. Adam Szustak pisze:

No więc tak. Jakimś cudem doszedłem do Rzymu:) Na pełnej petardzie wbiłem do Watykanu i mówię im tam, że się muszę widzieć z Franciszkiem. Dorwałem go na kilka minut przed śniadaniem, kard. Konrad mnie poratował i mówi Franciszkowi, że jest tu taki zwariowany dominikanin, który musi go zobaczyć. Papież uśmiechnął się i powiedział (true story, nie ściemniam): skoro zwariowany to na pewno z Polski! Więc ja mówię: Ojcze! Tyle tu lazłem, to mnie pobłogosław. Położył mi rękę na głowie jak tato, pobłogosławił i pokornie poprosił: zanieś też grzechy papieża do Bożego Grobu. No to nie mam wyjścia, trzeba iść dalej. Spłakałem się jak dziecko. Połowa za mną, połowa przede mną. Ściskam Was jak nie wiem co i błogosławię. Do sierpnia, bączki drogie. o. adam. +

https://wiadomosci.wp.pl/o-adam-szustak-zostal-poblogoslawiony-przez-papieza-franciszka-6393593744221825a

Wskazówki pielgrzymów

Pilgrims tips

Pilgrims tips

Pilgrims tips

Pilgrims tips

Pilgrims tips

Pilgrims tips

Ostatnio dodane na mapie

Last added places

Last added places

Last added places

Last added places

Last added places

Last added places